Úspech Pavla Kočiša vo fotosúťaži Speleo Foto 2013

Víťazi fotosúťaže The Speleo Photo of the Year 2013

Tento rok sa súťaže BEST Speleo PHOTO 2013 zúčastnilo 29 fotografov z Litvy, Ukrajiny, Ruska, Talianska, Španielska, Slovinska, Slovenska, Chorvátska, USA, Brazílie a Južnej Afriky. Spolu predstavili 119 fotografií, ktoré boli hodnotené porotou a návštevníkmi internetovej galérie. Členmi poroty boli:

  1. Vytautas Gudaitis, Litva, skúsený jaskyniar, jeden z iniciátorov speleológie v Litve, priekopník litovskej kinematografie v jaskyniach
  2. Stanislav Kotarba, Poľsko, skúsený jaskyniar a speleo fotograf
  3. Aleksey Zhalov, Bulharsko, European Speleo Federation (FSE) –  Vice-Sekretár
  4. Pavel Kupritch, Ukrajina, prezident Ukrainian Speleo Asociation
  5. Dmitry Belsky, Bielorusko, skúsený jaskyniar a speleo fotograf

Po sčítaní hlasov poroty a hlasovania cez internet sa víťazmi stavajú:

1. miesto
Táto fotografia bola ocenená porotou aj verejnosťou ako najlepšia. To ju predurčilo ako jednoznačného víťaza, keď získala 81 bodov zo 120 možných.
Autor fotografie: Mauro Inglese, Taliansko.
1. miesto

2. miesto
Táto fotografia bola silne hodnotená porotou a získal druhé miesto v porote, ale v internetovom hlasovaní zostala bez povšimnutia. Avšak 64 bodov od poroty stačilo, aby sa dostala na druhé miesto v súťaži!
Autor fotografie: Pavol Kočiš, Slovensko.
2. miesto

3. miesto
Táto fotografia sa v hodnotení porotu dostala na 5. miesto, ale internetové hlasovanie jej pomohlo získať tretie miesto v súťaži. Získala 62 bodov zo 120 možných, z toho 15 bodov získala z internetového hlasovania.
Autor fotografie: Ghost, Ukrajina.
3. miesto
Súťaže sa zúčastnilo 5 súťažiacich z Litvy. Najlepší z nich bol študent Edvardas Stalionis, ktorý získal 35. miesto zozbieraním 12 bodov:
sutaziaci z Litvy

CENY:
Víťaz prvého miesta dostane špeciálne tričko s logom speleo.lt, ktoré daroval speleoklub Aenigma a zlaňovaciu brzdu Petzl STOP.
Druhé miesto získava špeciálne tričko s logom speleo.lt, ktoré daroval speleoklub Aenigma a stúpací blokant Petzl Ascension.
Víťaz tretieho miesta dostane špeciálne tričko s logom speleo.lt, ktoré daroval speleoklub Aenigma a 3 karabíny Petzl OK.

Touto cestou Palimu srdečne gratulujeme a prajeme mnoho ďalších úspechov. GOOD JOB PALI :).

Sponzor a organizátor súťaže:
sponzor

Zdroj: speleo.lt

Jeden názor na “Úspech Pavla Kočiša vo fotosúťaži Speleo Foto 2013

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.